Kielce OAZĄ czystego powietrza

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w projekcie „Kielce OAZĄ czystego powietrza”. Organizatorem akcji był Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce. Opiekunem projektu była pani Justyna Misiak.

Celem akcji było propagowanie właściwych postaw i zachowań ekologicznych, które mają ogromny wpływ na zanieczyszczenie atmosfery i na zdrowie człowieka. Niestety, Polska zajmuje niechlubne miejsce pośród najbardziej zanieczyszczonych państw Europy. Spowodowane jest to  głównie niską emisją, dlatego tak ważna jest edukacja na ten temat.
W ramach projektu uczniowie  klas 4-8 (około 250 osób) przygotowali ulotki w których odpowiedzieli na pytanie czym jest smog, przedstawili fakty i mity na temat smogu
oraz zaproponowali działania dzięki którym, w ich własnych domach, można  zmniejszyć zużycie prądu. Ponadto  wymyślali  wierszyki/ rymowanki lub  hasła promującego czyste powietrze
Każda klasa (łącznie 11 klas) przygotowała plakat na konkursowy temat “Kielce OAZĄ czystego powietrza”. Wszystkie plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością, pomysłowością i talentem. Były prace kolorowe, przestrzenne, duże i małe:)
Akcja  w wymowny sposób pokazała, iż młodzież i dzieci bardzo zaangażowały się w całą akcję i są świadome konieczności  dbania o nasze powietrze.