Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. H.Morysa i A.Litwina

20 i 21 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. H.Morysa i A.Litwina, w którym wziął udział uczeń naszej Szkoły - Maximilian Kononow z klasy VIII d.
O laur Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina rywalizowała czołówka dziecięcych i młodzieżowych piosenkarzy.

W Radzie Artystycznej festiwalu zasiedli muzycy, kompozytorzy, instruktorzy, pedagodzy. Oceniali oni umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację wykonywanych piosenek oraz ogólny wyraz artystyczny wykonawców. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe z udziałem publiczności. Występy oceniali: wokalistka Małgorzata Główka, Leszek Ślusarski z Radia Kielce oraz Radosław Pach z WDK. Jurorzy wybrali 17 wokalistów, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu laureatów. Decyzją Jury Maximilian znalazł się w tym zaszczytnym gronie i otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekun Agata Walkosz