Mamy I miejsce

14 listopada 2021 r. w Filharmonii Krakowskiej odbył się finał Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, do którego w ramach przesłuchań wojewódzkich zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Lilianna Grudzień z klasy III b oraz Maximilian Kononow z klasy VIII d.

W zmaganiach finałowych wzięło udział ok. 200  uczestników przesłuchań eliminacyjnych z Trzcińska-Zdroju, Gdańska, Poznania, Olsztyna, Białegostoku, Grodna, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, Rzeszowa, Koszyc i Krakowa. Poziom zmagań konkursowych był wyjątkowo wysoki, dlatego jury miało trudny wybór z wyłonieniem zwycięzców.

Podsumowaniem całego przedsięwzięcia był koncert finałowy połączony z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród.
Maximilian Kononow znalazł się na najwyższym podium. Jury doceniło jego wyjątkowy talent wokalny, przyznając mu I miejsce.
Gratulacje również dla Lilianki, która znalazła się w ścisłym gronie finalistów z całej Polski.

Opiekun artystyczny Agata Walkosz