„Biblioteka siłownią dla mózgu”

„Biblioteka siłownią dla mózgu” - pod takim hasłem nauczyciele bibliotekarze włączyli się w organizację święta pod nazwą „Październik – Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

Badania naukowe wskazują, że czytając, ćwiczymy nasz mózg niemal tak samo jak mięśnie na siłowni! W związku z tym Elżbieta Bielenda, Elżbieta Lasota, Ewa Białuch przygotowały dla uczniów grę „Koło fortuny”, które składało się z 8 kategorii zadań: lektury - bajki - wierszyki, łamańce językowe, sudoku obrazkowe, głośne czytanie, rebusy, nasz Patron, zagadki, tytuły książek - chochlikowe psoty.

Dzieci podczas zajęć pięknie „trenowały” umysł, za co w nagrodę otrzymały zakładki do książek, a bibliotekarki z okazji święta dostały laurki z życzeniami.