Projekt BohaterON – włącz historię!

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu BohaterON – włącz historię! Jest to jedna z największych ogólnopolskich kampanii, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W akcji uczestniczyli uczniowie klas IV -VI. Na lekcjach historii uczniowie klasy VIa zostali wprowadzeni w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich, wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”, a następnie w kilkuosobowych grupach wykonywali oś czasu, na której umieszczali wydarzenia ze słuchowiska. Podsumowaniem zajęć była interpretacja przez uczniów wiersza Krystyny Krzewskiej „Mądrość” i wspólne ułożenie definicji słowa bohater. Drugą częścią akcji były zajęcia plastyczne, na których uczniowie klas IV – VII przygotowywali indywidualne życzenia w formie kartek i laurek dla uczestników powstania warszawskiego.

Opiekunowie – Agata Walkosz, Beata Jarosz

film1