Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

26 października troje uczniów naszej szkoły: Lilianna Grudzień z klasy III b, Laura Kosela i Maximilian Kononow z klasy VIII d wzięło udział w świętokrzyskich eliminacjach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima".

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele : upowszechnianie za pomocą muzyki wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Żołnierzach Niezłomnych oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. O miejsca w finale walczyło ponad 100 młodych wokalistów z całego województwa świętokrzyskiego.  Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Lilianna Grudzień zdobyła I miejsce w kategorii 6-9 lat, Maximilian Kononow w kategorii 10 – 13 lat wyśpiewał sobie II miejsce i tym samym oboje zapewnili sobie udział w Finale Ogólnopolskim w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za popisy w Gali Finałowej.

Opiekun – Agata Walkosz