KREDKOBRANIE – pomagamy młodym na Kresach!

We wrześniu nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE. Organizatorem akcji jest Fundacja Ignatianum z siedzibą w Krakowie. Celem akcji jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbieraliśmy przybory szkolne i materiały plastyczne dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach mieszkających na Kresach.

Zebrane w KREDKOBRANIU dary trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.Akcja miała  nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Jak zawsze można było liczyć na hojnych darczyńców w osobach naszych uczniów i oczywiście mocno zaangażowanych rodziców. W zbiórce wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas IV - VIII z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za ofiarowane przybory, za miły odzew i przychylne nastawienie, a wychowawcom klas za zorganizowanie zbiórki i propagowanie idei wolontariatu.

W sumie zebraliśmy 1064 sztuki różnych darów! Były to jest materiały papiernicze i biurowe, przybory szkolne, elementy wyposażenia uczniowskiego tornistra, które zapakowane zostały w paczki i przesłane do organizatora akcji.

JESZCZE RAZ WIELKIE D Z I Ę K U J E M Y!