Europejski Tydzień Sportu

Uczniowie naszej szkoły promowali ,,XIII Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich”, odbywający się w dniach 21-27.09. W tym czasie zorganizowano różnorodne turnieje, w których uczniowie mogli się wykazać. Klasy VII i VIII  wzięły udział w turniejach piłki siatkowej, piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

Liczna grupa uczniów z klas VII i VIII uczestniczyła w zawodach strzeleckich, organizowanych w ramach  I Festiwalu Wiatru w ZS nr 2 w Kielcach.  Zawody były doskonałą okazją do zaprezentowania strzelectwa jako dyscypliny sportowej.  Uczniowie klas II i III  uczestniczyli w grach i zabawach sprawnościowych. Dla uczniów klas IV i V został zorganizowany turniej gier, natomiast klasa IV wzięła udział w turnieju szachowym. Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz w turnieju tenisa stołowego. Wszystkie te aktywności fizyczne były nie tylko doskonałą okazją na sprawdzenie swojej kondycji, ale również na szkolną integrację.