Klasa 8c na strzelnicy

W dniu 21 września, promując Europejski Tydzień Sportu, liczna grupa uczniów z klasy VIIIc wzięła udział w zawodach strzeleckich w ramach  I Festiwalu Wiatru.

Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w strzelaniu z broni do celu stałego.  Każdy uczestnik oddał pięć strzałów próbnych oraz dziesięć strzałów, które podlegały ocenie. Zawody były świetną okazją do zaprezentowania strzelectwa jako dyscypliny sportowej. Instruktorzy  omówili technikę strzelania z pozycji stojącej, zwracając uwagę na to, że strzelec powinien charakteryzować się wysoką koordynacją typu ręka – oko, co z kolei wymaga rozwoju takich zdolności jak: ostrość spostrzegania, głębokość widzenia, ocena odległości, szybkości i kierunku ruchu.

Pomimo że niektórzy uczniowie na strzelnicy byli pierwszy raz w życiu, to strzelając do stałego celu poradzili sobie bardzo dobrze, a nawet więcej - spisali się na medal. Pierwsze miejsce wystrzelał Mateusz Strzęp, a drugie Maksymilian Smołuch.

Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia na strzelnicę!