Z czytania nigdy się nie wyrasta...

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 19 maja 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością.

Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznani zostali z zasadami funkcjonowania i regulaminem biblioteki. Wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci oraz piosenek z filmu o Panu Kleksie. Następnie złożyli  przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Bielenda dokonała pasowania każdego z uczniów i wszystkim pierwszoklasistom wręczyła Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Dzieci otrzymały książkę pt. „Pierwsze abecadło”. Jest to antologia tekstów literackich, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Oprócz Wyprawki Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania. W  pakiecie znalazł się również Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

W podziękowaniu za przyjęcie w poczet czytelników dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowały laurki.

Elżbieta Bielenda