SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - KL. II, III.

W ramach obchodów XXIX Tygodnia Kultury Języka  w naszej szkole odbył się  Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Uczestnicy w małych grupach, w dwóch kategoriach  pisali dyktando, w którym musieli wykazać się  znajomością ortografii . Celem  konkursu  było wyrabianie  nawyku poprawnego pisania i podnoszenie poziomu kompetencji ortograficznych.

Pierwsze miejsce i tytuł ,,Szkolnego Mistrza Ortografii” (klas drugich) uzyskała Maja Dąbrowska, II miejsce – Lilianna Grudzień, ex aequo III miejsce - Justyna Szymkiewicz, Bartłomiej Krzysiek.

Wyróżnienia : Blanka Obarska, Julka Fabiszewska,Kalina Jędrzejewska, Lena Szymańska, Kasia Wasiak,  Zuzia Zając,  Bartosz Brela, Emilia Szabla, Karol Dubiel i Bartek Łysy.

Tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii” (klas trzecich) zdobył  Marcel Kundera,   II miejsce – Olek Relidzyński,  III miejsce- Karol Wójcik.

Wyróżnienia: Jan Swatek, Julka Łukowicz, Adam Pasierb-Palski, Maja Malanowicz, Karol Zwolski, Ewa Wiśniewska, Cyprian Alzak, Miłosz Chabior.

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom dyktanda dziękujemy za udział i  gratulujemy znajomości zasad pisowni i ortografii.

Samorząd Uczniowski kl. 0-III.