Pomoc dla Jemenu

Nasza szkoła włączyła się do akcji edukacyjnej Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Pomoc dla Jemenu.

Uczniowie naszej szkoły solidaryzując się z dziećmi na całym świecie, nie pozostają obojętni na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF. Zorganizowano wiele ciekawych działań w ramach dwóch aktywności.

1. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”- na zajęciach uczniowie klas I i II oglądając film zapoznali się z trudną sytuacją  dzieci w Jemenie. Wykonali prace plastyczne obrazując swoją wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. Wolontariusze SKW z kl.VII i VIII  wykonali prace plastyczne obrazując swoją wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.

2. „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” – trzecioklasiści zapoznali się z prawami dziecka. Przygotowali prace plastyczne, ilustrujące poszczególne prawa zapisane w artykułach Konwencji. Wspólnie z rodzicami rozwiązywali quiz on-line przygotowany przez UNICEF. Społeczność szkolna pamiętała o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Wolontariusze SKW z kl. VII i VIII na godzinach wychowawczych on-line  przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje, w czasie których uczniowie zostali zaznajomieni z prawami dziecka. Swoją wiedzę uczniowie mogli sprawdzić rozwiązując quiz on-line przygotowany przez UNICEF.