Obchodzimy 102. rocznicę odzyskania niepodległości!

11 listopada 1918 r. Polska powróciła na mapy świata. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest Narodowe Święto Niepodległości.

Z szacunkiem i czcią obchodzimy najważniejsze święto narodowe. 123 lata trwała niewola i próba usunięcia na stałe Polski z map świata. Przez ten okres nasz kraj był nękany wojnami, zrywami narodowościowymi, przesiedleniami, deportacjami, rusyfikacją, germanizacją i innymi formami nacisku. Jednak My - naród Polski, jesteśmy narodem walecznym i honorowym, dlatego nigdy się nie poddaliśmy a wieczny duch niepodległości tkwił w Polakach przez cały czas.

Człowiek musi być wolny, musi mieć prawo decydowania o sobie. Ale nie można tego mieć nie żyjąc w wolnym i niepodległym kraju. Ziściło się wreszcie marzenie milionów Polaków. Odzyskaliśmy upragnioną niepodległość!
Zawsze pamiętajmy o tamtych wydarzeniach, o krwi przelanej za naszą wolność. Pielęgnujmy tożsamość narodową.

W tym szczególnym, trudnym czasie zostało opracowane i nakręcone widowisko słowno-muzyczne w połączeniu z obrazem wizualnym przez p. Beatę Jarosz  i p. Agatę Walkosz.

Udział wzięli:

Wiersze: Amelia Ksel - kl. 7d, Patrycja Stachurska kl. 7d, Nikola Opel - kl. 7d, Zofia Adydan kl. 7a, Weronika Warzecha - kl. 7a, Majka Gajek - kl. 7c, Nadia Koralewska - kl. 7c, Lilianna Grudzień - kl. 2b, Adrian Filipek - kl.5a.

Wokal - soliści: Laura Kosela - kl. 7d, Maksymilian Kononow - kl. 7d, Weronika Warzecha kl. 7a
Wokal - zespół: Nadia Sędzielewska - kl. 5a, Julia Gajda - kl. 6b, Nikola Wójcik - kl. 6b, Kinga Ambrożejczyk - kl. 6c, Magdalena Boś - kl. 6c.

Taniec solo: Hanna Podedworna - kl. 8b
Taniec duet: Hanna Podedworna - kl. 8b, Zuzanna Gil - kl. 7c.

Instrumenty:
Flet: Hanna Marcinkowska - kl. 7c
Dzwonki: Amelia Ksel - kl. 7d, Patrycja Stachurska - kl. 7d.

Obsługa sprzętu nagłaśniającego: Adrian Boszczyk - kl. 8b, Jakub Sala - kl. 8b.

Link do widowiska: https://youtu.be/R6oE7st5kVw