Wydarzenia, imprezy i wycieczki szkolne

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu - klasy I, II i III,IV

W dniach 24.02.20r. i 25.02.20r. uczniowie klas I,II I i III, IV  brali udział w eliminacyjnych zawodach w pływaniu o Puchar Szkół Podstawowych w pływaniu, które odbyły się na basenie ,,Foka".

Organizatorem zawodów był MOSiR i Urząd Miasta Kielce. Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach. Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła duży sukces i wywalczyła miejsca medalowe:

Ignacy Szewczyk – uczeń  kl. I a zajął  II miejsce  na dystansie 25 m stylem grzbietowym  oraz IV miejsce stylem dowolnym, w kategorii chłopców-klasa I.

Nina Dubiel– uczennica kl. IIIa zajęła  III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz VIII - stylem dowolnym w kategorii dziewcząt- klasa III..

Weronika Kubiec - uczennica kl. III a zajęła III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz IX stylem dowolnym, w kategorii dziewcząt -klasa III.

Piotr Kwarciak- uczeń klasy IIb zajął VI miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym oraz IX stylem dowolnym, w kategorii chłopców-klasa II.

Izabela Kiepas - uczennica klasy IIIa zajęła 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, w kategorii dziewcząt -klasa III.

Maciej Jakubczyk - uczeń klasy IIa - zajął VII miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym, w kategorii chłopców- klasa II.

Maciej Białuch -uczeń klasy IVa zajął IX miejsce  na dystansie 50 stylem dowolnym, w kategorii chłopców- klasa IV.

Pozostali uczniowie: Marcel Kwieciński (kl. III a), Antonina Kwiatkowska (kl. IVa),   Hanna Rogalska  (kl.IVa) uzyskali również wysokie notowania  i wykazali się wysokimi umiejętnościami pływackimi.

W trakcie zawodów, jak zawsze, było dużo wrażeń i emocji. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali  medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opiekun: Małgorzata Łata