Bożonarodzeniowe warsztaty językowe

W czwartek 19.12.2019 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w językowych warsztatach dotyczących zwyczajów bożonarodzeniowych i noworocznych na świecie.

Uczestnicy, rozwiązując różne zadania językowe, sprawdzali swoje umiejętności komunikacyjne, gdyż, aby podać poprawną odpowiedź, musieli porozmawiać z rodzimymi użytkownikami języków obcych. A byli to wolontariusze z różnych krajów, m.in. Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Turcji, a nawet Chin.

Sprawdzian językowy wypadł bardzo dobrze! Koleżanki otrzymały pamiątkowy dyplom i świąteczne smakołyki J Ale przede wszystkim wyszły pewniejsze siebie, są świadome swoich olbrzymich umiejętności językowych. Super!!!

W wyjściu uczestniczyły super-poliglotki: Nina Golda, Nadia Koralewska i Hania Marcinkowska – z 6c, Ola Nowak z 7b oraz Kornelia Hiluk, Ola Kucharska, Madzia Kucharska i Iga Salus – z 8a. Do językowych działań zachęcała p. Ewa Jamka.