Dlaczego Błękitna Armia miała błękitne hełmy?

Dlaczego Błękitna Armia miała też błękitne hełmy? Czy szary mundur legionistów stanowił dobry kamuflaż? Która armia I wojny światowej miała najdłuższe bagnety?

Te i wiele innych kwestii poruszono na wyjątkowej lekcji historii w naszej szkole, którą poprowadził Pan Zbigniew Kowalski, nauczyciel historii w I LO im. St. Żeromskiego i założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

Spotkanie miało na celu przybliżenie okoliczności odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz organizacji i uzbrojenia żołnierzy polskich w latach 1914-1918.

Po lekcji każdy chętny mógł „przymierzyć się” do karabinów, szabli, bagnetów, hełmów etc.