Koło szachowe

Od początku roku szkolnego wszyscy chętni uczniowie klas piątych mogą brać udział w zajęciach szachowych, które prowadzi p. Ewa Jamka.

Kółko to cieszy się dużym zainteresowaniem. Młodzi szachiści zgłębiają tajniki tej gry, przyswajają sobie informacje o każdej figurze szachowej, podają adresy pól, znają wartość bierek, wiedzą, czym jest promocja i co znaczy mat. W drugiej części każdych zajęć próbują swoich sił w bezpośredniej grze z partnerem.

Oprócz elementów matematycznych, pojawiają się też przykłady polonistyczne, bowiem na zajęciach wyjaśniamy również związki frazeologiczne związane z szachami, np. refleks szachisty, sytuacja patowa, trzymać w szachu.

Wszyscy zgodnie przyznamy, że gra w szachy jest idealną propozycją na spędzanie wolnego czasu, który uczniowie niestety często spędzają przed komputerem.

Zapraszamy do szachownicy!

Galeria Zdjęć