Eliminacje wojewódzkie do IV OFPNiN

W dniach 24 i 25.10.2019 roku w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach, odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA.

JURY W SKŁADZIE: Mateusz Prendota (Filharmonia Krakowska), Janusz Wierzgacz (Uniwersytet Jagieloński), Joanna Urbanowska-Kwietniewska (Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach) wysłuchało ponad 130 osób.

Naszą szkołę reprezentowali: Laura Kosela i Maxymilian Kononow z klasy VI d.Uczestnicy musieli wykonać po dwie piosenki tematycznie związane z historią Polski. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, otrzymali upominki (gadżety i publikacje) ufundowane przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji oraz po długich obradach przyznało nagrody i wyróżnienia. Nasza szkoła ma powód do radości, ponieważ Maxymilian Kononow otrzymał II miejsce i tym samym zakwalifikował się do przesłuchań finałowych, które odbędą się 15-17 listopada w Krakowie.

Ogromne gratulacje. Jesteśmy dumni z Laury i Maxa.