Dzień zdrowego odżywiania w naszej szkole:)

Już od siedmiu lat nasza szkoła uczestniczy w programie "Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Jeden z jego punktów  brzmi "Przestrzegaj zaleceń prawidłowego żywienia". I właśnie ten punkt kodeksu, a także Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością przypadający na 24 października, zmobilizowały nas do zorganizowania "Dnia zdrowego odżywiania w naszej szkole".

W kąciku zdrowego czytelnika czekały na uczniów książki i broszury na temat zdrowego odżywiania. Największe zaintereowanie wzbudziła jednak książka kucharska pt. "Nie wciskamy dzieciom kitu" w której uczniowie klas 4-8 zaproponowali  przepisy na pyszne, zdrowe posiłki.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na temat zdrowego odżywiania, w którym uczniowie mogli zdobyć fajne nagrody rzeczowe.

Na wszystkich przerwach uczniowie klas 4-8 częstowali się zdrowymi przekąskami, brali udział w konkursie, czytali broszury na temat zdrowego odżywiania. Odwiedziły  nas także maluchy ze szkolnego przedszkola:)

Dzisiejszy dzień z pewnością  zapadnie w pamięć naszej młodzieży. Wierzę, że częściej i z większą świadomością będą sięgali po owoce, wrzywa i zdrowe przekąski. Z pewnością  dzisiejsze wydarzenie zapoczątkowało u nich kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania na co dzień:)