Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Europejski Dzień Języków

Z tej okazji w piątek 27 września, już po raz siódmy, nasi uczniowie wzięli udział w językowej Grze MiejskiejZadania przygotowali wolontariusze z różnych krajów: Włoch, Turcji, Francji, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, głównie młodzież, która przyjechała do Kielc w ramach programu Erasmus. Do nietypowych wyzwań zaliczyć trzeba taniec „macareny”, głuchy telefon w języku włoskim, nauka słówek hiszpańskich, rozmowa z Niemcem, panią z Anglii. Liczyła się także pamięć – gdyż w ciągu kilku minut należało także nauczyć się możliwie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby pi-π, i to w języku angielskim.

Dodatkową zaletą gry był fakt, że pozwoliła ona młodym ludziom zobaczyć najciekawsze miejsca w Kielcach. Uczniowie odwiedzili między innymi Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Muzeum Dialogu Kultur, Pałac Biskupów Krakowskich, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Historii Kielc czy Muzeum Zabawek.

W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z kl. 6a: Zosia Adydan, Hania Buczkowska i Weronika Warzecha oraz ich koleżanki z kl. 7a: Kinga Jarząb i Sonia Ponikowska. Opiekunką i autorką całego językowego zamieszania była p. Ewa Jamka J

Wszystkich zachęcamy do nauki języków obcych. Naprawdę warto!!!