A może żagle...:)

We wtorek 11 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce". Instruktor zaprezentował  żeglarstwo jako fascynującą dyscyplinę sportu. Przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa nad wodą, nauczył wiązania węzłów żeglarskich. Młodzież zapoznała się również z budową treningowej żaglówki.

Uczniowie zachęceni zostali do skorzystania z Ogólnopolskieo Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing.  Jest on największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pięciodniowe kursy Polsailing zaczynają się w każdy poniedziałek od 24 czerwca nad Zalewem Kieleckim. Do wyboru jest grupa przedpołudniowa lub popołudniowa. Dokładne informacje i zapisy są [w zakładce Polsailing].