XXVII Tydzień Kultury Języka

,,Chodzi mi o to, aby język giętki,
powiedział wszystko, co pomyśli głowa”
Juliusz Słowacki
W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole przeprowadzono Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski klas 0-III.

Do potyczek ortograficznych zgłosiło się 16 uczniów z klas drugich i 7 – z klasy trzeciej. Konkurs miał na celu szerzenie nawyku poprawnego pisania i wyłonienie szkolnego ,,Mistrza Ortografii”.
Tytuł ,,Mistrza Ortografii '' kl. II otrzymał Karol Niźnik, kl. III – Daniel Jędraszek.
Czołowe miejsca zdobyli: Gabrysia Kałuża, Igor Kozioł, Adam Forębski (kl.II), Nikodem Nowak, Adam Filipek (kl. III), wyróżnienia: Nina Dubiel, Natalka Jarzyńska.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na apelu szkolnym.

Gratulujemy zwycięzcom!

Samorząd Uczniowski kl. 0-III