Andrzejkowe wróżby

„Co tak śmierdzi?‘’ – pytali uczniowie wchodzący na korytarz na pierwszego piętra. A to tylko szkolne Andrzejki. Trzy wróżbitki z klasy VIII a – Kon…czita Mastalerz, Kon…czita Lange i Bert(a) Woytecky  przepowiadały (gratis) przyszłość wszystkim zainteresowanym – z kart, z ręki i szklanej kuli.

Zapach (smród) kadzidełek przyciągnęły tłumy (He, He) z młodszych klas, co spowodowało ścisk i zniszczenie sztucznej szczęki – sztuk 1, kołnierza ortopedycznego – sztuk 2 i odklejenie aparatów ortodontycznych – sztuk.

Całość zakończyła się wraz z dzwonkiem, a piękne cyganki zamieniły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znów w codzienne  „dresy’’.