Konkursowe ekslibrisy

Uczniowie z klas 4- 7 pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy wykonali 18 ekslibriówy dotyczących zbiorów geografii Polski.
Przygotowanie rysunków graficznych poprzedziły zajęcia, podczas których uczniowie zostali zapoznani  ze znaczeniem słowa "ekslibris" (łac. ex libris - "z książek", artystycznie skomponowany znak własnościowy książki) rolą, jaką pełnił w przeszłości, technikami wykonania, elementami, jakie powinien posiadać.

Bibliotekarze przygotowali wystawę ekslibrisów wykonanych przez uczniów dla biblioteki szkolnej w poprzednich latach oraz przykłady prac zamieszczonych w czasopiśmie "Biblioteka w Szkole".

Efekty współpracy uczniów i ich opiekunów prezentujemy poniżej. Prace zostały przekazane na konkurs do Biblioteki SP nr 7 w Kielcach. Trzymamy kciuki. Niech wygra najlepszy.

Ekslibrisy wykonały: Weronika Warzecha kl. 4a, Natalia Bielecka kl. 4b, Agata Łukawska kl. 4c, Wiktoria Lasota kl. 5b,Magda Kucharska kl. 6a, Sandra Warzocha kl. 6a, Kornelia Hiliuk kl.6a, Aleksandra Kucharska kl. 6a, Iga Salus kl. 6a, Oliwia Paluch kl. 6a, Jagoda Tarłowska kl. 7a, Dominika Jąkalska kl. 7a, Karolina Powęska kl. 7a, Natalia Marcinkowska kl. 7a, Kinga Strojek kl. 7a.