Apel z okazji Święta Niepodległości w klasach O-III

W dniu 12 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas 0-III.

Apel przebiegał w dwóch częściach. W pierwszej części

uczniowie  klas drugich i trzecich  zaprezentowali historyczny montaż słowno-muzyczny. Wiersze i piosenki przeniosły nas w czasie od rozbiorów po dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele śpiewali pieśni patriotyczne. Odśpiewano Hymn Państwowy.

W szkole dominowały barwy biało-czerwone, brzozowy krzyż przyozdobiony kwiatami i symboliczny znicz. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

W części drugiej  odbyło się podsumowanie szkolnych konkursów:

-matematycznego ,,Mistrz rachunków” dla kl. III

-plastycznych: ,,Jesienny bukiet” i ,,Kolorowa jesień”.

Uczestnicy konkursu matematycznego wykazali się wysokimi umiejętnościami  a plastycznych - ogromną inwencją twórczą, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejanie papierem, plasteliną wzbogacone o naturalne elementy, takie jak: mech, kora, liście...

Nagrodzeni uczniowie otrzymali z rąk P. Dyrektor szkoły M. Dibelki pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Samorząd Uczniowski klas 0-III