Bliskie spotkanie z …ochroną przyrody

W dniu 24.01.2018 w klasach piątych odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Uczniowie spotkali się z panią Elizą Hłasko, pracownikiem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Tematem warsztatów były formy ochrony przyrody w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem obszarów chronionych w województwie świętokrzyskim.
Uczniowie z uwagą obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji. Na podstawie zdobytych informacji rozwiązywali następnie krzyżówki i rebusy związane z tematem lekcji. Trójka uczniów wzięła udział w konkursie dotyczącym parków narodowych i krajobrazowych, pomników ochrony przyrody, ochrony gatunkowej.
Lekcja bardzo się uczniom podobała, bardzo chętnie odpowiadali na pytania i się wypowiadali. Zdobyli wiele cennych informacji i przypomnieli sobie, gdzie w regionie świętokrzyskim szukać wyjątkowych pod względem przyrodniczym miejsc.