Dni Języków Obcych

W dniach 21.11.2016 - 25.11.2016 odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych dla szkoły podstawowej. Tak jak w ubiegłych latach w zabawie wzięły udział klasy 4-6, jednak w tym roku do dołączyły do nich  również klasy trzecie.

Zapoznano uczniów z kulturą innych krajów, poszerzono zasób słownictwa co wpłynęło na zwiększenie motywacji do poznawania innych narodów. Odbyło się wiele imprez. Uczniowie klas przygotowali flagi wybranych państw, przez cały tydzień uzupełniano plansze ulubionymi słówkami angielskimi, niemieckimi i hiszpańskimi z tłumaczeniami na język polski, w ten sposób uczono się nowego słownictwa.W turnieju klas wykazano się spostrzegawczością i szybkością w odnajdywanie ukrytych obcych słów. Opowiadano na pytania quizu z kultury państw anglojęzycznych. Klasy czwarte wraz z trzecimi obejrzały przedstawienie pt."Dzień Brytyjski". Zostało ono przygotowane przez klasy trzecie w ramach teatrzyku języka angielskiego. Po podliczeniu punktów zwycięzcą Dni Języków Obcych została klasa 6B, drugie miejsce zajęła klasa 6A, a trzecie klasa 4B. Gratulujemy zwycięzcą i dziękujemy wszystkim klasą za duże zaangażowanie w działania.

Zespół Języków Obcych