Dzień Krajobrazu

20 października to Dzień Krajobrazu. Hasłem tegorocznych obchodów jest „Doceń lokalność!”. W tym dniu klasy 5a i 6a uczestniczyły w warsztatach tematycznych w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

W Nidarium, ogromnym akwarium, uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda życie w Nidzie 🐟🐢🐸. Przy ekologicznej zagrodzie mogli przywitać się ze zwierzątkami i pokarmić oswojone owieczki, kózki, koziołki, krówkę oraz konika 🐴🐄🐑🐐. Bardzo interesujący był też pokaz sokolnictwa. Z wyremontowanej wieży ciśnień uczniowie podziwiali okoliczną faunę i florę. Teren bardzo ciekawy. Warto wiedzieć, jakie bogactwa skrywa nasz region.