Drugie życie odpadów

W grudniu tematyka lekcji przyrody w klasach piątych krążyła wokół ekologii. Podsumowaniem działu, było wykonanie przez uczniów pracy zgodnej z tematem „Drugie życie odpadów”.

Celem pracy było uświadomienie dzieciom niekorzystnego wpływu odpadów na środowisko przyrodnicze, żyjącą w nim faunę i florę oraz człowieka. Poprzez udział w konkursie uczniowie  zgłębiali zasady recyklingu. Chcieliśmy również pokazać, że można zrobić coś z niczego i w prosty sposób chronić środowisko.

Działanie uczniów polegało na wykonaniu  prac z różnego rodzaju odpadów m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, zużytych opakowań itp. Praca miała być  rzeczą użytkową, tzn. taką, którą rzeczywiście można powtórnie wykorzystać w życiu codziennym. Jednym słowem musiała spełniać kryterium tematu, czyli  przedstawiać „drugie życie” odpadów.

Wiele prac było bardzo pomysłowych, ciekawych i estetycznie wykonanych. Wśród nich pojawiły się m.in. misa z plastikowych nakrętek, stojak na biżuterię ze starej tarki, skarbonki, pojemniki i instrumenty muzyczne z plastikowych butelek, gry zręcznościowe i wiele innych.

Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać prace swoich kolegów na zorganizowanej wystawie.