Porcja Pozytywnej Energii

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w IV edycji programu  „Porcja Pozytywnej Energii”.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Wyniki badań wskazują na poważany problem żywieniowy wśród polskich dzieci polegający na niewystarczającym dziennym spożyciu warzyw i owoców. 1/3 dzieci w Polsce w wieku 1-3 lata nie je codziennie warzyw. Zalecenia żywieniowe WHO dotyczące spożycia 400 gr dziennie warzywa spełnia zaledwie 6–24% dzieci europejskich.
Na lekcjach przyrody uczniowie dowiadywali się, jak ważne w codziennej diecie są zdrowe warzywa i owoce, jakie zawierają witaminy i sole mineralne oraz w jaki sposób wpływają na zdrowie. Ukoronowaniem programu było wykonanie przez uczniów prac plastycznych których motywem przewodnim było zdrowe żywienie. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie którą oglądać można przed salą przyrodniczą 101C.