Świętokrzyski Dzień Siatkówki

19 stycznia odbył się Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców oraz zespołów mieszanych zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach. Rozgrywki  organizowane były z okazji Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki.

Udział brali wszyscy chętni uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV-VI oraz Gimnazjum klas I - III. Dzieci rozgrywały mecze w swoich rocznikach.  Tym razem rywalizowały dziewczęta  z chłopcami. Dodatkową atrakcją były mecze drużyn mieszanych . Dla chętnych został przeprowadzony króciutki test dotyczący znajomości przepisów z siatkówki oraz wiedzy na temat tegorocznego Pucharu Polski. Uczniowie , którzy zdobyli najwięcej punktów z testu otrzymali nagrody, a byli to: Julia Piasecka, Iga Salus, Jakub Pasak, Jakub Niedziałek, Aleksandra Rasała, Radek Kobylarz, Konrad Ćwiek, Mikołaj Susło.  Wszystkie dzieci otrzymały słodycze. Dla najmłodszych uczniów warsztaty z piłki siatkowej ( pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego) przeprowadziły uczennice klasy I gimnazjum – reprezentantki szkoły : Zuzanna Chudzicka, Julia Nowak oraz Karolina  Zalewska. Wejście do pawilonu sportowego ozdobiły plakaty zachęcające do uprawiania siatkówki oraz promujące siatkarzy EFEKTORA.

Rozgrywki były dobrą zabawą, uczyły rywalizacji, dały pomysł na aktywne spędzenie czasu wolnego w myśl naszego hasła imprezy –„Bezruch to twój wróg – daj się skusić na ruch”, oraz  okazją do integracji całej społeczności szkolnej.