Uroczyste otwarcie boisk

W środę 19 listopada odbyło się uroczyste otwarcie boisk przy ZSO nr 15. Punktualnie o godzinie 11 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum razem ze swoimi nauczycielami zebrali się na nowym boisku, aby uczestniczyć w tak ważnym dla wszystkich wydarzeniu.

Na uroczystość otwarcia kompleksu boisk sportowych przybyli: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, wiceprezydent Andrzej Sygut, dyrektor Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Mieczysław Tomala, Przewodniczący Rady Miasta Kielce Dariusz Kozak oraz kielecka radna Joanna Winiarska.

Zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor Marta Dibelka. Głos zabrał także Prezydent Wojciech Lubawski, który w swoim przemówieniu powiedział: „W ciągu kilku lat byłem na otwarciu kilkunastu podobnych boisk, ale to wasze jest wyjątkowe, ze względu na otoczenie i położenie w pobliżu Karczówki”.
Po przemówieniach nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi, a ksiądz Rafał Machłajewski dokonał aktu poświęcenia obiektu. Całość uroczystości uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczennice z klasy 6B - Kingę Bazak, Kingę Dzięgielewską, Kingę Kołczyk, Olgę Koszarę, Annę Matys, Julię Piasecką, Paulinę Sułek oraz uczennicę z klasy 5A Igę Salus.
Po części oficjalnej przystąpiono do zmagań sportowych. Swych sił w strzelaniu na bramkę oraz rzutach osobistych próbowali zaproszeni goście oraz Pani Dyrektor Marta Dibelka.
Ostatnim punktem programu był mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Nad całością przygotowań czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, uroczystość poprowadził nauczyciel języka angielskiego Dariusz Mroczek, a szkołę, w plakaty o tematyce sportowej, przyozdobili uczniowie wszystkich klas.

Informacja na stronach internetowej Urzędu Miasta Kielce: link

Informacja w telewizji itv Kielce: link

Artykuł w Gazecie Wyborczej: link

Artykuł w Echu Dnia: link