Informacje o konkursach klas 4-6

Najpiękniej Ubrane Drzewko...

W dniu 16.12.22 uczniowie z kola plastycznego z kl. 4b i 4c uczestniczyli w Konkursie na Najpiękniej Ubrane Drzewko Świąteczne.

Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta Kielce, a nagrody ufundował Prezydent Miasta Kielc Bogdan Wenta. Drzewko konkursowe miało być  "ubrane" w ozdoby z materiałów przeznaczonych do  recyklingu i materiałów  wtórnych. Ocieniano oryginalność i wykonanie estetycznie.

Nasza choinka te warunki spełniała. Tematem były cieple święta bez wojen. Na zajęciach koła plastycznego dzieci na krosnach tkackich wykonały flagi różnych krajów świata. Na choince znalazły się też skarpety, anioły, dzwonki, sowy czy bałwanki ze ścinków tkanin. Wszystko dopełnił aniołek z szyszek na bazie siatki wykonanej długopisem 3D. Kolor pomarańczowy dopełnił "ciepło",  którego brak na świecie.  Dzieci miały możliwość porozmawiania z Prezydentem Miasta Kielc i posłuchania o różnych świątecznych zwyczajach.

Na koniec uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali upominki, pierniczki i inne słodkości świąteczne.  W związku z tym, że 'ruszył' jarmark świętokrzyski, dzieci zakupiły sobie dodatkowo prezenty świąteczne.

Opiekun- Beata Jarosz

link do filmu 1