Informacje o konkursach klas 4-6

Konkurs plastyczny „Mój ekslibris”

Łacińskie wyrażenie „ ex libris” oznacza dosłownie „z książek”. Jest to znak własnościowy książki. Wygląd ekslibrisu często nawiązuje do osoby właściciela – jego zawodu, pochodzenia, zainteresowań lub do charakteru biblioteki i jej użytkowników.

Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką, przyklejoną do wewnętrznej strony okładki książki. W prostszej formie może to być np. pieczątka.
Zadaniem uczniów biorących udział w VII Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym, zorganizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach, było zaprojektowanie ekslibrisu jako znaku graficznego zbiorów o tematyce ekologicznej.
Dziewięcioro uczestników: Natalia Jarzyńska (5a), Antonina Dobrowolska (7a), Katarzyna Sobczyk (7a), Lena Kozioł (7b), Zuzanna Witczak (7b), Hanna Buczkowska (8a), Judyta Borowiecka (8a), Wiktoria Dzięgiel (8a) oraz Agata Łukawska (8c), pod opieką nauczyciela bibliotekarza Elżbiety Bielendy, wykonało prace w następujących technikach: rysunek tuszem, flamastrem  i cienkopisem w formacie A-3. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i czekamy na wyniki.
Zapraszamy do obejrzenia prac.