Informacje o konkursach klas 4-6

Jak oszczędzam energię elektryczą? Wyniki konkursu

Aby funkcjonował współczesny świat potrzeba ogromnych ilości energii. Większość tej energii dostarczają surowce energetyczne: ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel.

Wykorzystanie paliw kopalnianych do produkcji energii elektrycznej niesie za sobą wiele zanieczyszczeń i niebezpieczeństw dla człowieka i jego środowiska. Dlatego człowiek powinien wykorzystać w pełni inne, przyjazne dla środowiska naturalnego źródła energii, których nie brakuje na naszej planecie. Są nimi miedzy innymi: słońce, wiatr, woda, a nawet niektóre rośliny.

Przyłączając się do akcji zmniejszenia ilości zużywania energii uczniowie z koła ekologicznego Zielony Patrol, wśród uczniów SP, ogłosili konkursu na hasło, wierszyk, rymowankę „Jak oszczędzam energię elektryczną?“. W konkursie wzięło udział aż 80 uczniów. Spośród prac wybraliśmy i nagrodziliśmy trzy najlepsze. Pozostałe prace, często opatrzone ciekawymi rysunkami umieściliśmy na gazetce ściennej. Oprócz rysunków na gazetce znalazł się dekalog, dziesięć zasad, jak w domu i szkole możemy oszczędzać energię.

I miejsce - Oliwia Paluch kl. 5a

II miejsce - Aleksandra Kucharska kl 5a