Z życia klas 2

„Rowerowy Maj” w klasie 2a

Nasza klasa  bardzo aktywnie włączyła się w Kampanię „Rowerowy Maj”. Głównym celem Kampanii było promowanie aktywności fizycznej i popularyzowanie roweru, hulajnogi, rolek i deskorolek  jako transportu do szkoły. Już od pierwszego dnia akcji  uczniowie licznie przyjechali do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach.

Z każdym dniem przybywało zwolenników takiej podróży do szkoły. Grupa odznaczała się wytrwałością i dużą determinacją, bo niezależnie od kapryśnej pogody uczniowie nie rezygnowali z przyjazdu na swoim sprzęcie. Każdy uczeń za przyjazd do szkoły na rowerze lub innym sprzęcie otrzymywał naklejkę, którą umieszczał w  swojej książeczki Uczestnicy Kampanii „Rowerowy Maj” oprócz tego z naklejek tworzyli klasowy plakat, który udało się cały zapełnić.  Kampania przyniosła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Była również okazją do organizowania zajęć sprawnościowych podczas wychowania fizycznego. Podczas tych zajęć wielu uczniów nauczyło się jeździć na deskorolce, doskonaliło technikę jazdy na rowerze i hulajnodze. Mimo zakończenia Kampanii uczniowie nadal korzystają z tej formy transportu do szkoły. Ponadto okazało się, że klasa 2a była najaktywniejszą klasą w szkole i zajęła pierwsze miejsce, frekwencja podczas akcji wyniosła ponad 80 procent!!!