Z życia klas 2

Spotkanie z leśnikiem - 2a

8 listopada uczestniczyliśmy we wspaniałej lekcji przyrody. Naszą szkołę odwiedziła pani leśniczka z Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas spotkania poznaliśmy mnóstwo ciekawostek związanych ze zwierzętami naszych lasów.

Dowiedzieliśmy się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, które zwierzęta zasypiają na zimę, a które czasami mogą obudzić się podczas snu zimowego. Pani przygotowała dla nas mnóstwo zagadek związanych z rozpoznawaniem zwierząt po wyglądzie i  wydawanych głosach. Niektóre zwierzęta bardzo szybko nazywaliśmy, ale niektórych odgłosów nie znaliśmy do tej pory. Mogliśmy się też popisywać naszą wiedzą na temat zwyczajów  leśnych zwierząt, bo w naszej klasie jest wielu uczniów, którzy  mogą pochwalić się  wiedzą przyrodniczą, a takie spotkania są okazją do pogłębiania wiedzy przyrodniczej. Czekamy na kolejne spotkania.