Z życia klas 5

Dzień chłopaka w 5c

W czwartek 28.09.2023r świętując Dzień chłopaka klasa 5c wybrała się do Centrum Edukacji Medialnej i Radia Kielce.
Wizyta ta okazała się ciekawym doświadczeniem.

Uczniowie mogli poznać historię mediów, obejrzeć najstarszą reklamę świata, zobaczyć jak wyglądały pierwsze urządzenia do analogowego montażu dźwięku. Dowiedzieliśmy  się także w jaki sposób ustrzec się przed  negatywnymi skutkami dezinformacji - Fake Newsami.

Młodzież poznała  pracę dziennikarzy radiowych,  tajniki czytania serwisów informacyjnych czy tworzenia audycji. Chętni spróbowali swoich sił jako prezenterzy przedstawiając najnowsze wiadomości, informacje sportowe czy prognozę pogody. Próbkę naszych możliwości można usłyszeć na załączonym nagraniu J Po tak emocjonującej wizycie nie mogliśmy nie wybrać się na smakołyki do naszej ulubionej restauracji ;)

Kliknij aby odsłuchać nagrania sp31.wav