Z życia klas 5

5a na Bruszni

13 czerwca klasa 5a zamiast w szkole, czas spędziła na świeżym powietrzu. Uczniowie wybrali się na pobliską Brusznię. To wzniesienie Gór Świętokrzyskich zbudowane z wapieni dewońskich.

Dodatkowo – miejsce historyczne, mocno związane z powstaniem styczniowym, a następnie z pierwszą i drugą wojną światową, o czym przypomina stojący na szczycie wysoki krzyż z pamiątkową tablicą. Po drodze uczniowie zwrócili uwagę na nazwy ulic, domyślając się, jakie jest ich pochodzenie, na widoczne zagłębienia w terenie – pozostałości po kopalniach rud ołowiu, a także na oznakowanie szlaków turystycznych. Był też czas na mały piknik, gry terenowe a nawet tańce J Wszyscy wrócili zadowoleni. Już planujemy kolejne piesze wędrówki.