Z życia klas 5

5a w Centrum Edukacji Medialnej

30 maja klasa 5a odwiedziła nowoczesne Centrum Edukacji Medialnej. Najpierw uczniowie zwiedzili siedzibę Radia Kielce, zajrzeli do studia, dowiedzieli się, na czym polega praca osób, które pracują w radiu.

Następnie uczniowie przeszli do wyposażonej w nowoczesne multimedia CEM. Tam m.in. spróbowali swoich sił jako prezenterzy przedstawiając najnowsze wiadomości, informacje sportowe czy prognozę pogody. Było to ciekawe doświadczenie.

Kolejnym punktem klasowego wyjścia w tym dniu było Multikino i film „Blueback” - opowieść o relacjach między matką a córką  oraz ich walce o ocalenie rafy koralowej.

W szkole klasę czekały jeszcze rozgrywki sportowe, w których zarówno chłopcy⚽ , jak i dziewczynki 🏐odnieśli zwycięstwo. 🏅Brawo! Na koniec, mimo, że uczniowie nie są już malutkimi dziećmi, chętnie pobawili się bańkami mydlanymi.

Wszystko to w ramach Dnia Dziecka J Wszystkiego najlepszego!