Z życia klas 5

Dlaczego sól jest słona

Dlaczego sól jest słona – kl 5a na wycieczce w Kopalni Soli w Bochni

W piątek 19 maja klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Bochni. Uczniowie zwiedzili tam Kopalnię Soli, której szczególną atrakcją jest Ekspozycja Multimedialna.

Dzięki niej poznaliśmy historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski. Był też czas na aktywny wypoczynek czy małą przekąskę. A wszystko w okolicznościach podziemnego mikroklimatu.

Kolejnym punktem wycieczki był okazały Zamek w WiśniczuPrzez stulecia zamek znajdował się w posiadaniu najbardziej znamienitych polskich rodów takich, jak Lubomirscy, Potoccy czy Zamoyscy. Wszystkich zainteresowała tzw sala akustyczna. Słowa wypowiedziane w jednym narożniku sali są doskonale słyszalne w narożniku znajdującym się naprzeciwko, co dało się sprawdzić.

Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu planujemy już kolejne klasowe wypady.