Z życia klas 5

Klasa 5a pamięta o Marszałku

Klasa 5a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach poświęconych Józefowi Piłsudskiemu. Uczniowie poznali życiorys Marszałka w kontekście walki o niepodległość i zwiedzili Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego

Dodatkowo uczniowie dokonali analizy dzieła sztuki na podstawie kopii obrazu S.Batowskiego „Potyczka na ulicach Kielc”. Po umysłowej uczcie była czas na prawdziwy relaks w ogrodzie włoskim na tyłach pałacu, a następnie spacer pod Pomnik Czwórki Legionowej.

W kolejnych dniach obchodów Święta Niepodległości w szkole klasa wzięła udział w uroczystym apelu oraz niecodziennym spotkaniu z samym Marszałkiem Józefem Piłsudskim.