Z życia klas 5

Przygoda z teatrem - piątoklasiści w krainie Narnii

W dniu 22 stycznia 2020 roku, w ramach edukacji teatralnej uczniowie klas piątych, wraz z całą szkołą, wybrali się doTeatru i. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl będący adaptacją sceniczną lektury C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i stara szafa" którego reżyserem jest Gabriel Gietzky.

Utwór oparty jest na oryginalnej powieści C.S Lewisa dobrze znanej wszystkim dzieciom. Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem obserwujemy proces przemiany i dojrzewania czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry trafia do fantastycznego świata skutej wiecznym mrozem, krainy. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy.
Widowisko trwające prawie dwie godziny okazało się bardzo interesujące. Oprócz bogatych kostiumów oraz symbolicznej scenografii sztuka wzbogacona została efektami świetlnymi i multimedialnymi. Spektakl dostarczył im niewątpliwie mnóstwo wzruszeń. Był doskonałą nauką pokazującą z jednej strony wspaniałą familijną baśń z wartościami, a z drugiej strony „żywą lekcją” o teatrze. Uczniowie obserwowali niezwykły kunszt aktorski połączony ze świetną muzyką i grą świateł. Dzieciom bez wątpienia bardzo przypadło do gustu to wyjście a niecodzienna wizyta w tetrze na długo pozostanie w ich pamięci.