Z życia klas 5

Mikołajki w klasie 5a

Mikołajki to polska nazwa święta, które jak łatwo się domyślić jej obchodzone ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. W kościele prawosławnym obchodzi się je w dniu 6 grudnia. Natomiast w kościele katolickim zostało ono zniesione w 1969 roku. Do XIX wieku dzień świętego Mikołaja był w Polsce wolny od pracy.

W naszej klasie dzieci uwielbiają Mikołajki, czyli dzień, w którym obdarowują się prezentami. Wcześniej odbywa się losowanie osoby, której należy podarować  upominek.

W  klasie Va już od kilku tygodni trwały przygotowania do tego święta.

Na godzinie wychowawczej wykonaliśmy kartki z naszymi nazwiskami i dokonaliśmy ich losowania. Efekty można było podziwiać w piątek, 6 grudnia br., bo właśnie tego dnia obchodziliśmy w naszej klasie mikołajki. Panowała wspaniała atmosfera. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, nastąpiła ich prezentacja.

Uśmiechy na twarzach  to dowód na to, że warto organizować klasowe Mikołajki.:)