W Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 2 w Kielcach)

W październiku uczniowie z klas 2a, 2c i 3a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Pilcha w Kielcach (Filia nr 2). Dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych jesieni mieniącej się tysiącem barw.

Po energicznym przywitaniu, uczestnicy zajęć chętnie wysłuchali opowiadania, by następnie z zaangażowaniem odpowiadać na zadawane pytania. Uczniowie ozdobili suknię Pani Jesieni kolorowymi liśćmi, a następnie wzięli udział w szeregu zadań zespołowych, rozwijających umiejętności wypowiadania się, doskonalenia procesów spostrzegawczości, uwagi, pamięci i koncentracji. Współzawodnictwo w grupach oraz praca w wyznaczonych zespołach przyniosły oczekiwane rezultaty – przygotowane dla uczniów zadania zostały wykonane bezbłędnie.

Na zakończenie zajęć odbyło się losowanie zadań z „Listy rzeczy do zrobienia jesienią”. Zadowoleni goście opuścili mury biblioteki zaopatrzeni w kolejną porcję wypożyczonych książek.