Witamy w gronie czytelników!!!

W dniach 18 i 19 lutego pasowano uczniów klas drugich na czytelników biblioteki szkolnej.

Uroczystość ta zwykle odbywa się na wiosnę, gdy pierwszoklasiści znają już wszystkie literki, jednakże w związku z pandemią w ubiegłym roku szkolnym nie można jej było przeprowadzić.

Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, zostały zapoznane z regulaminem biblioteki, księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz sposobem wypożyczania.

Następnie, podnosząc dwa palce prawej dłoni, drugoklasiści przyrzekli, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Nauczyciel bibliotekarz - Elżbieta Bielenda