IV Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Uczeń klasy VId Maksymilian Kononow znalazł się w gronie najlepszych wokalistów z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji.

W eliminacjach do IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej uczestniczyło ok. 2 tys. osób, a w trzydniowych przesłuchaniach finałowych w Krakowie 650. Koncert finałowy odbył się w kinie Kijów, uczestniczył w nim m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki a także prezes IPN Jarosław Szarek. Jak mówił prezes Stowarzyszenia Passionart Mateusz Prendota festiwal to "święto świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu", święto, które wspólnie tworzą młodzi ludzie, ich rodzice, opiekunowie, wychowawcy i dyrygenci. "Muzyka, sztuka to jedne z najlepszych form przekazania młodemu pokoleniu pięknych wartości, które narodowi polskiemu są szczególnie bliskie" – podkreślił Prendota.

Poziom umiejętności wokalnych uczestników w przesłuchaniach finałowych w Krakowie był bardzo wysoki.

Jury miało nie lada problem z wyborem laureatów. Podczas gali finałowej, która odbyła się w niedzielę 17.11. w kinie Kijów w Krakowie dowiedzieliśmy się, że Maxymilian znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów, otrzymując wyróżnienie.

Ogromne gratulacje!!!!