Spotkanie z modliszkami

W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w przyrodniczych warsztatach pt. "Fascynujący Świat Owadów i Pajęczaków Profesora Pytalskiego".

Tym razem tematyka zajęć dotyczyła jednych z najbardziej intrygujących stworzeń - modliszek. Dzieci miały okazję nie tylko bliżej poznać życie i zachowanie tych owadów, ale również nauczyć się wielu interesujących faktów na ich temat. Czy wiedzieliście, że modliszki posiadają zdolność obracania głowy o niemal 180 stopni? Punkt kulminacyjny warsztatów stanowiło trzymanie modliszek na dłoniach. Dla wielu uczniów było to niezapomniane doświadczenie.