Z życia klas 4

Uczniowie klasy 4a i 4b rysują plan

Współczesne, powszechnie dostępne urządzenia techniczne, takie jak smartfony czy odbiorniki GPS, bardzo ułatwiają nam poruszanie się w terenie.

Warto jednak wiedzieć, jak na przykład podczas pieszej wycieczki wykorzystać niezawodną w każdych warunkach mapę i plan.

Z pewnością wiedzą to uczniowie klas czwartych, którzy na zajęciach przyrody pod opieką pani Justyny Misiak, uczyli się jakie elementy posiada każda mapa i plan. Swoją wiedzę wykorzystali w praktyce, rysując plan najbliższej okolicy. Nie było to łatwe zadanie. Należało wykorzystać znaki kartograficzne, zaznaczyć kierunek północy, stworzyć legendę. Nie musieli jedynie rysować planu w skali:)

Poszło im doskonale, o czym można się przekonać oglądając dołączone zdjęcia. Może ktoś odnajdzie na planach swój dom:)