Wycieczka do Instytutu Dizajnu

21 listopada 2023 r. dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do Instytutu Dizajnu w Kielcach. Po przyjeździe do Instytutu, zostaliśmy serdecznie przywitani przez przewodniczkę, która oprowadziła nas po różnych salach i pomieszczeniach. Dzieci miały okazję zobaczyć różnorodne projekty, modele oraz dowiedzieć się, jakie znaczenie ma design w codziennym życiu. Przedszkolaki były pod wrażeniem kreatywności i różnorodności wystawionych projektów. Widok kolorowych i nietypowych form przyciągał ich uwagę, a opowieści dodatkowo rozbudzały ich ciekawość.

Ponadto uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Ślad wodny”. Na zajęciach omówiono zużycie wody na przykładach produkcji żywności oraz jak gospodarować zasobami wodnymi we własnym domu. Dla utrwalenia wiadomości dzieci grały w grę planszową, a także brały udział w szeregu aktywności wymagających refleksu jak np. gra w budowanie rurociągu.

Wizyta w Instytucie Designu była niezapomnianym przeżyciem dla naszych przedszkolaków i z pewnością rozbudziła ich wyobraźnię oraz zmysły artystyczne.